Wydarzenia szkolne

 

 

 

 

 

 

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOL. 2021/22

24 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/22. Pożegnaliśmy uczniów klasy ósmej. W podniosłej atmosferze odbyła się ceremonia przekazania Sztandaru Szkoły i ślubowania absolwentów. Uczniowie wyróżniający się w nauce otrzymali nagrody. Na koniec uroczystości pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim zebranym udanych i bezpiecznych wakacji.

BEZPIECZNE WAKACJE

Zanim uczniowie naszej szkoły udali się na zasłużone wakacje, uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym Panem Mariuszem Brzyskim. Przypomnieli sobie dzięki temu zasady bezpiecznego odpoczynku w czasie wakacji. W szczególności dzieci z nauczania początkowego zadawały wiele, czasem trudnych pytań.

 

 

ŚWIĘTO KONSYTUCJI 3 MAJA

Konstytucja 3 maja to jedno z najdonioślejszych wydarzeń w naszej historii. Wprowadzała: trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą, ograniczała immunitety prawne oraz przywileje szlachty. W ten sposób była próbą przezwyciężenia błędów Polski szlacheckiej, szansą na zachowanie niepodległości. Mimo że nie udało się Polakom wtedy jej zachować, KONSTYTUCJA 3 MAJA stała się wartością, do której nawiązywały przyszłe pokolenia, także i my, dlatego ŚWIĘTO KONSTYRUCJI 3 MAJA to jedno z największych świąt narodowych, takie, o którym powinien pamiętać każdy Polak.
WIĘCEJ ZDJĘĆ>>>

ŚWIĘTO FLAGI RZECZPOSOPOLITEJ

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej każdego roku przypada na 2 maja. To święto, którego celem jest szerzenie wiedzy o symbolach narodowych i propagowanie postaw patriotycznych.

 

Kiermasz palm

Już 8 kwietnia w naszej szkole dało się odczuć klimat zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wtedy to został zorganizowany kiermasz palm. Entuzjazm poczuli wszyscy: i uczniowie i nauczyciele. Dlaczego palma tak silnie jest związana z naszą tradycją świąt Wielkiej Nocy? …Palma wielkanocna jest symbolem zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy, zwycięstwa, ale także symbolem męki oraz odkupienia. Niedziela Palmowa (zwana też Niedzielą Wierzbną) przypada na tydzień przed Niedzielą Wielkanocną. Dawniej wierzono, że jeśli domownicy mają poświęconą palmę, nic złego im się nie stanie. Palma chroni przed nieczystymi mocami nie tylko ludzi, ale także zwierzęta. Zachowa domowników i ich inwentarz w zdrowiu i da im spokój. Uchroni też plony przed niepogodą – gradobiciem, powodzią, pożarem, burzą, wichurą.

 

„Sokół” Sieniawa w naszej Szkole

17 grudnia naszą szkołę odwiedzili zawodnicy klubu Sokół Sieniawa. W ramach promocji sportu spotkali się z najmłodszymi uczniami z klas 0-3. Mali zawodnicy mieli okazję ćwiczyć niektóre elementy futbolu z zawodnikami grającymi w klubie piłkarskim. Niewątpliwie odczuwali z tego powodu wielką frajdę. Z okazji skorzystali również uczniowie klas ósmych, którzy mogli zrobić selfie ze znanymi zawodnikami. Udało się im zdobyć nawet autografy.

Obejrzyj film – zabawa zawodników z dziećmi oraz galerię zdjęć >>>

 

Relacje rówieśnicze, bezpieczeństwo w grupie, w sieci

6.12.2021r. Uczniowie klas IV – VIII naszej szkoły wzięli udział w warsztatach profilaktycznych nt. Relacje rówieśnicze, bezpieczeństwo w grupie, w sieci. Warsztaty prowadzili trenerzy Centrum Szkoleniowo Terapeutyczne SELF w Rzeszowie.

.

 

MIKOŁAJKI

Mikołajki – ten zwyczaj jest kultywowany w każdej szkole. W tym dniu uczniowie pojawiają się w szkole charakterystycznych mikołajowych czapeczkach. Wymieniaja się prezentami.  A skąd w ogóle zwyczaj dawania sobie prezentów i czekanie na wizytę Mikołaja 6 grudnia? Historia mikołajek zaczyna się od katolickiego biskupa i świętego – Mikołaja z Miry >>>

Święto Niepodległości
Święto Niepodległości

 

Święto Niepodległości

11 listopada 1918 r. to dzień wyjątkowy dla Polaków. Spełniły się wówczas marzenia o życiu w wolnym, suwerennym kraju. Co roku w naszej Szkole organizujemy uroczysta akademię, mającą upamiętnić  tamte wydarzenie. W tym  roku szkol. uroczystą akademię z okazji Narodowego Świeta Niepodległości przygotowały Panie:. R. Barszczak i I. Kołtowską.

Galeria zdjęć – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

W dniu 5 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Młodsi uczniowie przebrali się za swoich ulubionych bajkowych bohaterów, tworzyli piękne ilustracje oraz rozwijali wyobraźnię, słuchając z ciekawością bajek czytanych przez uczniów klas starszych. Było kolorowo i bajecznie.

„Szkoła Pamięta”

Dnia 29 października uczniowie klas I – III naszej szkoły pod opieką p. Małgorzaty Buniowskiej i p. A. Korchowiec wzięli udział w finale ministerialnej akcji „Szkoła Pamięta”. W ramach działań uczniowie posprzątali grób nieznanego żołnierza na cmentarzu w Czerwonej Woli, zapalili znicze i udekorowali mogiłę kwiatami. Dodatkowo została przygotowana gazetka okolicznościowa prezentująca sylwetkę pochodzącego z Cieplic bohatera wojennego I i II wojny światowej, żołnierza Legionów Polskich i Wojska Polskiego II RP, kawalera Orderu Virtuti Militari, ofiary zbrodni katyńskiej – Franciszka Sudoła.

Dzień Patrona

15 października w naszej Szkole obchodziliśmy uroczyście Dzień Patrona. Nasz Patron, Jan Paweł II, jest dla nas autorytetem w codziennym życiu. Staramy się odkrywać i rozumieć głębię Jego nauki. Chcemy, by był dla nas wzorem do naśladowania w dobrych uczynkach, w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu swoich talentów. Nasz Patron uczy nas szacunku do każdego człowieka, motywuje nas do pogłębiania swojej wiedzy i ciągłego stawiania sobie wymagań.

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto pedagogów i nauczycieli to wyjątkowy moment, kiedy uczniowie i rodzice mogą docenić ich i podziękować za ich pracę. Dziękujemy uczniom za piękne życzenia.

jarmark dominikański
Jarmark Benedyktyński w Jarosławiu

Uczniowie klasy VII i VIII podczas Jarmarku Benedyktyńskiego w Jarosławiu.
W czasie wycieczki do Jarosławia uczniowie obejrzeli filmy w kinie, młodsi „Mała Wielka Stopa” i ” Czarny młyn”, starsi natomiast ” Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Młodsze dzieci wolny czas spędziły w sali zabaw „Patataj” a starsi uczniowie na spotkaniach integracyjnych.

„Sprzątanie Świata”

W dniu 24 września uczniowie klas młodszych oraz oddziału przedszkolnego wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata” pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę.” Uczniowie zebrali śmieci w najbliższej okolicy szkoły.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca

Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji Narodowego Czytania, odczytując fragmenty utworu Moralność pani Dulskiej.
29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca. Z tej okazji uczniowie naszej szkoła przyłączyli się do Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem” odgrywajac scenki tematyczne dotyczące profilaktyki chorób serca.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkol. 2021/ 2022

1 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. Pasowanie na ucznia, to jeden z najważniejszych i niezapomnianych dni przeżytych w szkole.
Uczniowie klas pierwszych 1 września złożyli ślubowanie i oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej.