OGŁOSZENIA

 

Szkolny zestaw podręczników i materiałów ćwiczeniowych obowiązującyw roku szkolnym 2022/2023: otwórz jako PDF – >>>  pobierz w pliku DOC  – >>>

Wracamy do szkoły 1 września 2022

Zapraszamy na inaugurację roku szkolnego 2022/2023, która odbędzie się w szkole 1 września 2022 r., o godzinie 9.15, po Mszy Świętej w kościele parafialnym w Manasterzu, z udziałem Pocztu Sztandarowego. W tym dniu również przyjmiemy do braci szkolnej dzieci 7-letnie, które po złożonym ślubowaniu staną się uczniami Szkoły Podstawowej  im Jana Pawła II w Czerwonej Woli. Ponieważ został odnowiony parkiet, prosimy uczniów o zaopatrzenie się w obuwie zastępcze z białą podeszwą. Jak w każdym roku, zostaną rozdane podręczniki i klucze do szatni.                    

Do zobaczenia
Dyrektor szkoły: mgr Marzena Serafin

12-16 września 2022

Tematem przewodnim ,,Tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych” było przekazywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych. We wszystkich klasach na tę okoliczność odbyły się zajęcia lekcyjne:
– Przedszkolaczki uczyły się rozpoznawać wirusy w swoim otoczeniu, dbać o zdrowi i higienę, utrwalały wiedzę na temat pracy lekarza.
– Klasy I-III utrwalały zachowania prozdrowotne związane z profilaktyką chorób    zakaźnych.
– Uczniowie klas IV-VIII uświadomili sobie, że działania i decyzje podejmowane przez jednostkę mają wpływ na życie innych.
Tematykę profilaktyki chorób zakaźnych omówiła także higienistka – pani Lucyna Bogusz.
Materiały promujące temat profilaktyki udostępniło Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Główny Inspektor Sanitarny:
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/tydzien-dla-profilaktyki-chorob-zakaznych
Dużym zainteresowaniem cieszył się film, do obejrzenia, którego zachęcamy: https://www.youtube.com/watch?v=G7FHQgzgMH8
Cel edukacyjny został osiągnięty!

 

Możesz ogladać nasze strony za pomocą smartfona!