Śladami naszego Patrona

Śladami naszego Patrona …

17 października 2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czerwonej Woli w dniu Święta Szkoły wybrali się na wycieczkę śladami Patrona – tym razem do Zamościa. Głównym jej punktem była Katedra Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza, gdzie oprócz mauzoleum grobowego Jana Zamoyskiego, monumentu wielkiego hetmana i krypty z grobami Zamoyskich znajdują się także pamiątki po Janie Pawle II. Są nimi: tablica z podobizną papieża, w której zamknięto dla potomnych relikwię – kroplę krwi, marmurowa płyta wkomponowana w posadzkę, w miejscu, gdzie na klęczniku modlił się Święty Jan Paweł II podczas VII pielgrzymki do Polski 12 VI 1999 r. oraz pomnik na dziedzińcu katedry.
Dodatkową atrakcją było m. in. zwiedzanie Rynku Wielkiego, pięknych, kolorowych ormiańskich kamienic, spośród których największą uwagę zwiedzających przykuła żółta – pod Madonną oraz kamienica przy ul. Grodzkiej 7, w której swoje dzieciństwo i młodość spędził Marek Grechuta.
Niespodzianką dla uczniów był pobyt w ,,Zbyrczyku”- obozie wojskowym w Nadszańcu (Plateau Bastionu VII). Tu uczniowie obejrzeli strzelnicę łuczniczą, poznali sposób rozprawiania się z ,,trudnymi przypadkami”, niektórzy nawet sprawdzali, czy wygodnie jest w dybach. Najodważniejszy z uczniów wystrzelił z małej armaty – wrażenie było wielkie.

Zdjęcia z wycieczki wykonano aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłosci.