Kategorie
Uncategorized

Wikipedia szkolna

Na tej stronie nauczyciele mogą publikować ważne informacje i ciekawostki dotyczące nauczanych przedmiotów, a uczniowie mogą zadawać związne z nimi pytania.

2 odpowiedzi na “Wikipedia szkolna”

Pierwsza strona internetowa.

Została ona stworzona przez ośrodek CERN w Szwajcarii. Obecnie można na nią wejść i zobaczyć jak wyglądał internet na samym początku. Przez dłuższą chwilę nie była ona dostępna, ale niedawno informatycy zdołali ją odzyskać i uruchomić ponownie

Zobacz, jak wygladała ta strona:

https://noizz.pl/nauka-i-technologia/25-lat-temu-powstala-pierwsza-strona-internetowa-zobacz-jak-wygladala/txdts9x

Kto ma „klucz do Internetu”?

Posiada go siedem osób na całym świecie. Są to karty zawierające specjalny szyfr, który pozwala na zresetowanie internetu. Oczywiście osoby, które posiadają takie klucze zostały starannie wybrane i z pewnością nie dano takiej możliwości byle komu. Ale po co właściwie coś takiego stworzono? Jest to technologia, która może być przydatna w przypadku globalnego ataku hakerskiego. W takiej sytuacji siedem osób zostanie wezwanych do bazy wojskowej w USA. Aktywują one swoje karty, które wyłączą internet. Oczywiście później będzie można wszystko odbudować.
„Brzmi to jak fragment filmu science-fiction, jednak wszystko wskazuje na to, że to prawda. Informacja została podana 27 lipca przez m.in. BBC czy serwis Popsci.”

Wiecej informacji na stronie:

https://tech.wp.pl/siedmiu-cyber-straznikow-posiada-klucze-do-internetu-6034858908484225a

Dodaj komentarz